fbpx
ElektromobilnośćPolskaPoznańWarszawaWrocław

Ile można zarobić na ładowaniu hulajnóg Lime?

Wraz z wejściem na polski rynek firmy Lime pojawił się nowy zawód tzw. Juicera. To właśnie dzięki osobom wykonującym tę pracę jednoślady każdego poranka są gotowe do wypożyczenia. Zastanówmy się na czym dokładnie polega praca niezależnego kontrahenta ds. ładowania hulajnóg” (jak nazywa to stanowisko umowa) oraz, co najważniejsze, ile można zarobić na ładowaniu Lime.

Jak zostać Lime Juicerem? Jakie są wymagania?

Przede wszystkim, aby rozpocząć współpracę z Lime trzeba prowadzić własną działalność gospodarczą. Alternatywą jest podpisanie umowy z firmą pośredniczącą i zostanie tzw. partnerem. Rozwiązanie to ma jednak swoje wady. Największą z nich jest koszt rozliczenia wynoszący około 40-50 zł. Minimalny czas rozliczenia wynosi 1 miesiąc. Przypuszczalnie niedługo ilość pośredników zwiększy się, co naturalnie doprowadzi do zmniejszenia tej kwoty.

Pozostałe wymagania

 • skończone 20 lat,
 • ważne prawo jazdy wydane co najmniej dwa lata wstecz,
 • aktualne OC dla samochodu,
 • ubezpieczenie mieszkania (lub innego miejsca w którym zamierzamy ładować hulajnogi).
Umowa z Lime

Jeżeli powyższe punkty są spełnione pozostaje wypełnić formularz internetowy na stronie Lime. Podaje się w nim podstawowe dane (imię, nazwisko, wiek itp.). Niezbędne na tym etapie jest również wysłanie obu stron prawo jazdy. Tak wygląda scenariusz jeżeli posiadamy własną działalność gospodarczą.

W przypadku pracy jako “partner” trzeba najpierw skontaktować się z firmą pośredniczącą. To ona wyśle nam instrukcję dotyczącą odpowiedniego wypełnienia wniosku. To z nią również podpiszemy umowę zlecenie.

Na koniec zostaje zaakceptowanie (długiej) umowy i wybranie miasta oraz czasu spotkania (tzw. onboarding) na którym przejdziemy podstawowe szkolenie i odbierzemy ładowarki (na początek cztery).

Zbieranie, ładowanie, rozstawianie

Po sfinalizowaniu szczegółów związanych z podpisaniem umowy wygląd aplikacji ulegnie zmianie. Na mapie pojawią się rozładowane hulajnogi oraz wynagrodzenie, które otrzymamy za ich zebranie, naładowanie oraz zwrócenie do wyznaczonego huba.

Stawki za ładowanie
źródło: YouTube / Tomasz Plawski

Jak to działa? Pojazdy mające mniej niż 20% baterii można zbierać cały dzień. Należy jednak zaznaczyć, że największa ich ilość pojawia się o godzinie 21. System wyświetla wtedy wszystkie jednoślady z poziomem akumulatora mniejszym niż 50%.

Po ich zebraniu rozpoczynamy ładowanie. Z reguły trwa to około 4 godzin. Ostatnią czynnością jest tzw. rozstawianie, czyli przewiezienie hulajnóg do wskazanego w aplikacji huba. Musi się ono odbyć pomiędzy 5 a 7 rano. Każde opóźnienie karane jest zmniejszeniem wypłaty.

Warto również wspomnieć o limitach zbiorów. Początkujący ekspert ds. ładowania hulajnóg może ich jednorazowo zebrać około 8-10. Po przekroczeniu 25 naładowanych pojazdów limit ten automatycznie wzrasta do 25. Oznacza to, że możemy zarezerwować maksymalnie 25 jednośladów przeznaczonych do ładowania.

To w końcu ile można zarobić na Lime?

Żeby nie było tak łatwo odpowiedź brzmi: to zależy. Główne czynniki wpływające na wysokość zarobków to:

 • ilość zebranych hulajnóg i ich “wartość” pokazana w aplikacji,
 • ilość posiadanych ładowarek,
 • odległość do miejsca ładowania,
 • odległość do huba,
 • cena prądu,
 • paliwożerność auta.

Wykonajmy teraz kilka założeń:

 • wartość” każdego z pojazdów ocenia algorytm Lime. Z reguły jest to około 12 zł,
 • na początek dostajemy cztery ładowarki. Kolejny zestaw kosztuje około 200 zł,
 • średnia cena naładowania jednej hulajnogi to 0,50 zł,
 • co noc pokonamy około 10 km autem palącym 6 litrów,
 • co noc naładujemy 4 hulajnogi,
 • koszt benzyny 4,94 zł / litr,
 • pominiemy amortyzację oraz podatki, koszty OC / ubezpieczenia mieszkania i limity zbiorów.

Z prostych obliczeń wynika, że w Lime ładując cztery pojazdy każdej nocy można zarobić po uwzględnieniu kosztów około 43 zł brutto. W skali miesiąca jest to około 1290 zł brutto. Czy można zarobić więcej? Oczywiście. Wystarczy zainwestować w kupno na przykład 20 ładowarek. W ten sposób bez zbytniego zwiększenia czasu pracy, znacząco zwiększymy zyski (do około 200 zł brutto dziennie, czyli 6000 zł brutto miesięcznie). Od kwoty brutto należy jeszcze odliczyć podatek dla umowy zlecenie (w przypadku pracy przez firmę pośredniczącą).

Warto zaznaczyć, że wypłaty odbywają się w chwili wystawienia przez nas faktury. Jeżeli będziemy robić to codziennie, codziennie będą nam wypłacane zarobione pieniądze.

Podsumowując…

… ładowanie hulajnóg może być całkiem niezłym zajęciem dodatkowym oraz miłym uzupełnieniem domowego budżetu. Dotyczy to w szczególności osób lubiących wcześnie wstawać. Nieprzypadkowo słowo “może być” powyżej zostało wyróżnione. Na wielkość zarobków ma wpływ wiele czynników m.in ilość posiadanych ładowarek oraz odległość do punktów oddawania jednośladów. Dlatego nie jest to praca dla każdego.

Jestem pewien, że znajdą się osoby mieszkające w dogodnej lokalizacji, dysponujące autem dostawczym oraz skore do zakupu dodatkowego sprzętu do ładowania, które będą w stanie zarobić spore pieniądze na ładowaniu hulajnóg Lime.

Czytaj więcej: Lime – kontrowersyjny startup z Kalifornii

Źródło
LimeLime Partner
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Bitnami